İlkem Gazetesi

Sultanbeyli’nin Yönetim Anlayışı Markalaştı

Sultanbeyli’nin Yönetim Anlayışı Markalaştı
09 Kasım 2022 - 15:49

Sultan Korusu, Aydos Kalesi, Dijital Sultanbeyli gibi önemli projeleriyle atılım gerçekleştiren Sultanbeyli Belediyesi; “Entegre Belediye Yönetişim Modeli” projesi kapsamında Türkiye’de ilk olarak Avrupa Yönetişim Mükemmelliği Markası ödülünün sahibi oldu.

Entegre Belediye Yönetişim Modeli projesi; belediyelerde iyi yönetişim kültürünü güçlendirmek ve iyi yönetişim ilkelerini belediyelerin tüm kademe, iş ve süreçlerinde daha bütünsel, işlevsel ve sürekli olarak gelişmesini hedefliyor.

Model, iyi yönetişimin belediyelerde günlük hayatın bir parçası olarak uygulanması, Avrupa Yönetişim Mükemmelliği Markası’nın (ELoGE) Türkiye’deki belediyeler tarafından alınması ve vatandaş merkezli yönetim anlayışının yayılmasına katkı yapmak amacıyla geliştirildi. Belediyeler bu modeli uygulayarak demokratik, idari ve mali yönetim süreçlerinin her aşamasında Avrupa Konseyi’nin belirlediği on iki iyi yönetişim ilkesini bütünsel ve etkin biçimde hayata geçirebilecek; böylelikle yerelde sürdürülebilir ve kapsayıcı kalkınma ile vatandaşların yaşam kalitesine daha fazla katkı yapma fırsatını yakalayacak.

Türkiye’de İlk

“Entegre Belediye Yönetişim Modeli” Avrupa Konseyi’nin belirlediği on iki iyi yönetişim ilkesinin yerelde uygulanmasını sağlayan Marmara Belediyeler Birliği (MBB), Sultanbeyli Belediyesi ile Şişli Belediyesi ortaklığında ve Argüden Yönetişim Akademisi koordinatörlüğünde uygulamaya alındı.

Hayata geçirdiği Sultan Korusu, Dijital Sultanbeyli, Aydos Kalesi gibi vizyon projelerle büyük atağa geçen Sultanbeyli Belediyesi; yönetim anlayışıyla da ödül sahibi oldu.

“Entegre Belediye Yönetişim Modeli” projesi kapsamında Sultanbeyli Belediyesinin başvurusu; gerçekleştirdiği çalışmalar ve verdiği taahhütler göz önüne alınarak bağımsız bir jüri tarafından değerlendirildi. Yapılan değerlendirmeler sonucu Türkiye’de ilk olarak Avrupa Yönetişim Mükemmelliği Markası’nı almaya hak kazandı.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Belediyeler demokrasimizin en önemli kilometre taşlarından biridir. Toplumun tüm katmanlarına temas eden yaklaşımlarımızla Sultanbeyli’de yönetişim kültürünü oluşturduk. Karar alma mekanizmamızda yelpazemiz oldukça geniş. Kurum içi çalışma süreçlerimizi her geçen gün yeniliyor, günümüzün şartlarına göre yeniden dizayn ediyoruz. Katılımcı yönetim anlayışıyla hareket ediyor, projelerimizi oluştururken vatandaşlarımızın da ilçemizi güzelleştirmeye katkı sunmalarını sağlıyoruz. Artarak devam eden katılımcı yönetim anlayışımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Sultanbeyli’mizi vatandaşlarımızla birlikte en ileri seviyeye taşıyacağız. Sultanbeyli Belediyesi olarak Avrupa Yönetişim Mükemmelliği Markası’nı alan iki belediyeden biri olduk. Bunu ilçemize yaptığımız hizmetlerin bir göstergesi olarak kabul ediyoruz. Bundan sonraki süreçlerimizde de, ilkeli belediyecilik anlayışımızla çalışmaya devam edeceğiz. Avrupa Yönetişim Mükemmelliği Markası’nı almamızda büyük katkı sahibi olan çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Var gücümüzle üretmeye ve ilçemiz için daha güzel projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi